ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

ΑΠΟ 22/01/2018 ΕΩΣ 15/06/2018
ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!

ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ

Όλοι οι Δήμοι της Αθήνας «έπεσαν» στη μάχη και προσπάθησαν να… εξολοθρεύσουν ο ένας τον άλλον. Βόρεια προάστια… νότια… δυτικά… ανατολικά… κέντρο & Πειραιάς… όλοι στη μάχη!!

12 εβδομάδες… 57 μέρες… 57 συμμετέχοντες στην 1η φάση του παιχνιδιού απάντησαν στις ερωτήσεις του Easy Breakfast με την Κατερίνα Ζαρίφη & Κωνσταντίνο Αντωνιάδη.

Έχουμε φτάσει σχεδόν στην τελική ευθεία και αυτή την εβδομάδα παίζουν οι 2 καλύτεροι από κάθε Δήμο και διεκδικούν το μεγάλο έπαθλο των 10.000 ευρώ!

Οι ερωτήσεις Γεωγραφίας, Ιστορίας, Gossip, Πολιτικής κ.α… δυσκολεύουν μέρα με τη μέρα! Συντονίσου καθημερινά στον Easy 97.2 και μάθε αν στο Δήμο σου βρίσκεται ο παντογνώστης της Αθήνας!!!

 

ΝΙΚΗΤΗΣ: Μανώλης Δανάσης

 

 

1ος παίκτης: Καθολική Αικατερίνη Τσιρλή - Λυκόβρυση Πεύκη - 6/10 - 67 δευτερόλεπτα

2ος παίκτης: Αλεξάνδρα Τζοβάρα - Πειραιάς - 8/10 - 70 δευτερόέπτα 

3ος παίκτης: Μαρία Λυτριβή - Αθήνας - 7/10 - 70,5 δευτερόλεπτα

4ος παίκτης: Ελευθερία Βασιλοπούλου - Αιγάλεω - 5/10 - 80 δευτερόλεπτα

5ος παίκτης: Χρήστος Φαρμάκης - Παλήνη - 2/10 - 100 δευτερόλεπτα

6ος παίκτης: Μυρτώ Γκαγκαδέλη - Φιλοθέη/Ψυχικό - 4/10 - 90 δευτερόλεπτα

7ος παίκτης: Μαρία Αντζουλάτου - Πειραιάς - 7/10 - 58 δευτερόλεπτα 

8ος παίκτης: Νικόλαος Σύρος - Αθήνας - 5/10 - 73 δευτερόλπετα

9ος παίκτης: Πέννυ Κουμαντάρη - Ίλιον - 5/10 - 60 δευτερόλεπτα

10ος παίκτης: Εύη Παπαποστόλου - Ωροπός - 6/10 - 50" + 2 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

11ος παίκτης: Ναυσικά Παπαγιαννίδου - Γλυφάδας - 2/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

12ος παίκτης: Παρασκεύη Γαρδίκη - Ηλιούπολη - 5/10 - 53" + 1 πέναλτι = 63 δευτερόλεπτα

13ος παίκτης: Ιωάννα Δουργούτη - Περιστέρι - 2/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

14ος παίκτης: Γιώργος Λειβαδίτης - Διόνυσος - 6/10 - 46" + 3 πέναλτι = 76 δευτερόλεπτα

15ος παίκτης: Γιάννης Γιαννούλης - Μαρούσι - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

16ος παίκτης: Αντωνία Ρεμπάκη - Καλλιθέα - 2/10 - 47" + 3 πέναλτι = 77 δευτερόλεπτα

17ος παίκτης: Ζωή Τεκνάκη - Βύρωνας - 4/10 - 57" + 3 πέναλτι = 87 δευτερόλεπτα

18ος παίκτης: Κατερίνα Γαβαλά - Χαϊδάρι -6/10 - 55" + 2 πέναλτι = 75 δευτερόλεπτα

19ος παίκτης: Μαριέττα Μαστοροπούλου - Κορωπί - 8/10 - 50" + 1 πέναλτι = 60 δευτερόλεπτα

20ος παίκτης: Νικολέτα Σίμου - Νέα Ιωνία - 2/10 - 55 δευτερόλεπτα

21ος παίκτης: Νίκος Παπαναγνός - Καλλιθέα - 5/10 - 47" + 1 πέναλτι = 57 δευτερόλεπτα

22ος παίκτης: Λαμπρίνα Βαρίτη - Ζωγράφου - 6/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

23ος παίκτης: Πέτρος Καρλάφτης - Πετρούπολη - 5/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

24ος παίκτης: Εύη Πένταρη - Ραφήνα - 1/10 - 60 δευτερόλεπτα

25ος παίκτης: Αναστασία Μητρούση - Κηφισιά - 2/10 - 60" + 5 πέναλτι = 103 δευτερόλεπτα

26ος παίκτης: Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 8/10 - 53 δευτερόλεπτα

27ος παίκτης: Γεωργία Χαραλαμποπούλου - Γαλάτσι - 5/10 - 58 δευτερόλεπτα

28ος παίκτης: Ευαγγελία Λαδοπούλου - Καματερό - 5/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

29ος παίκτης: Βασιλική Γιαννάκη - Σπάτα - 3/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

30ος παίκτης: Μαρία Παπασλάνη - Αγία Παρασκευή - 4/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

31ος παίκτης: Χαρά Μπεργιαννή - Νέα Σμύρνη - 7/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

32ος παίκτης: Γιώργος Παπαδάκης - Υμηττός - 6/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

33ος παίκτης: Σοφία Πολυπαθέλλη - Αιγάλεω - 7/10 - 55" + 1 πέναλντι = 65 δευτερόλεπτα

34ος παίκτης: Εμμανουήλ Δανάσης - Βάρκιζα - 8/10 - 48" δευτερόλεπτα

35ος παίκτης: Σάκης Στοΐκος - Άνω Ηράκλειο - 4/10 - 59" + 1 πέναλτι = 69 δευτερόλεπτα

36ος παίκτης: Βασιλική Πατεράκη - Αργυρούπολη - 1/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

37ος παίκτης: Κατερίνα Δεληγιάννη - Νέα Φιλαδέλφια - 8/10 - 60 δευτερόλεπτα

38ος παίκτης: Αίγλη Καραποστόλη - Περιστέρι - 3/10 - 57" + 2 πέναλτι = 77 δευτερόλεπτα

39ος παίκτης: Χάρης Κωνσταντόπουλος - Κερατέα - 5/10 - 59" + 2 πέναλτι = 79 δευτερόλεπτα

40ος παίκτης: Δημήτρης Τσάφος - Μεταμόρφωση - 4/10 - 51" + 3 πέναλτι = 81 δευτερόλεπτα

41ος παίκτης: Γιώτα Θεοφάνους - Άγιος Δημήτριος - 5/10 - 63" + 1 πέναλτι = 73 δευτερόλεπτα 

42ος παίκτης: Νίκη Σκουρλή - Καισαριανή - 9/10 - 59" δευτερόλεπτα

43ος παίκτης: Γιώτα Ρήγα - Νίκαια - 3/10 - 55" + 3 πέναλτι = 85 δευτερόλεπτα

44ος παίκτης: Μαρία Τσαγκάτη - Παλαιό Φάληρο - 5/10 - 45 δευτερόλεπτα 

45ος παίκτης: Φανή Αβράνα - Αθήνα - 5/10 - 56 δευτερόλεπτα

46ος παίκτης: Αγγελική Χρήστου - Κορυδαλλός - 6/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

47ος παίκτης: Μαργαρίτα Πακίδη - Αχαρνές - 7/10 - 61 δευτερόλεπτα

48ος παίκτης: Σοφία Μανδραβέλη - Χαλάνδρι - 6/10 - 59" + 2 πέναλτι = 79 δευτερόλεπτα 

49ος παίκτης: Σταύρος Γεωργακόπουλος - Άλιμος - 8/10 - 61 δευτερόλεπτα

50ος παίκτης: Ελένη Σαρκίρη Αντωνάτου - Πειραιάς - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

51ος παίκτης: Ειρήνη Αντωνίου - Ίλιον - 9/10 - 53" + 1 πέναλτι = 63 δευτερόλεπτα

52ος παίκτης: Κλαίρη Χαρογιάννη - Σαρωνίδα - 8/10 - 60 δευτερόλεπτα

53ος παίκτης: Ευθύμιος Μαγγίνας - Βριλήσσια - 8/10 - 44 δευτερόλεπτα

54ος παίκτης: Μαρία Βασιλική Φαμέλη - Γλυφάδα - 4/10 - 53" + 2 πέναλτι = 73 δευτερόλεπτα

55ος παίκτης: Άννα Κολιαράκη - Ηλιούπολη - 5/10 - 52" + 1 πέναλτι = 62 δευτερόλεπτα

56ος παίκτης: Άγγελος Αλεξάκης - Πετρούπολη - 5/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

57ος παίκτης: Ξένια Τσούκα - Μαρκόπουλο - 4/10 - 60" + 4 πέναλτι = 100 δευτερόλεπτα

 

2Η ΦΑΣΗ: 

* Με bold οι παίκτες που περνάνε στην επόμενη φάση. 

 

Βόρεια Προάστεια

Ευθύμης Μαγγίνας - Βριλήσσια - 3/10 - 57" + 1 πέναλτι = 67 δευτερόλεπτα

Καθολοκή Τσιρλή - Πεύκη/Λυκόβρυση - 1/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

Σοφία Μανδραβέλη - Χαλάνδρι - 4/10 - 60" + 4 πέναλτι = 100 δευτερόλεπτα

Μαρία Παπασλάνη - Αγία Παρασκευή - 3/10 - 60" + 6 πέναλτι = 120 δευτερόλεπτα

Σάκης Στοϊκος - Ηράκλειο - 3/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 

 

Νότια Προάστια & Πειραιάς

Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλπετα

Χαρά Μπεργιάννη - Νέα Σμύρνη - 3/10 - 60" + 4 πέναλτι = 100 δευτερόλεπτα

Μαρία Αντζουλάτου - Πειραιάς - 2/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

Αλεξάνδρα Τζοβάρα - Πειραιάς - 1/10 - 58" + 1 πέναλτι = 68 δευτερόλεπτα 

Αγγελική Χρήστου - Κορυδαλλός - 4/10 - 60" + 4 πέναλτι = 100 δευτερόλεπτα 

 

Κέντρο

Νίκη Σκουρλή - Καισαριανή - 5/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα 

Κατερίνα Δεληγιάννη - Νέα Φιλαδέλφια - 2/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 

Λαμπρίνα Βαρίτη - Ζωγράφου - 3/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Μαρία Λιτρίβη - Αθήνα - 7/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Γιώργος Παπαδάκης - Υμηττός - 6/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

 

Δυτικά Προάστια 

Ειρήνη Αντωνίου - Ίλιον - 7/10 - 58" + 1 πέναλτι = 68 δευτερόλεπτα

Σοφία Πολυπαθέλλη - Αιγάλεω - 5/10 - 57" + 2 πέναλτι = 77’ δευτερόλεπτα

Κατερίνα Γαβαλά - Χαιδάρι - 3/10 - 54’’ + 4 πέναλτι = 94 δευτερόλεπτα

Πέννυ Κουμαντάρη - Ίλιον - 3/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Ευαγγελία Λαδοπούλου - Καματερό - 4/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 
Πέτρος Καρλάφτης - Πετρούπολη - 4/10 -  59" + 2 πέναλτι = 79 δευτερόλεπτα 
Ανατολικά Προάστια

Εμμανουή Δανάσης - Βάρης - 7/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 

Κλάίρη Χαρογιάννη - Σαρωνίδα - 0/10 - 60" + 5 πέναλτι = 110 δευτερόλεπτα

Μαριέττα Μαστοροπούλου - Κορωπί - 5/10 - 59" + 1 πέναλτι = 69 δευτερόλεπτα 

Μαργαρίτα Πακίδη - Αχαρνές - 5/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Εύη Παπαποστόλου - Ωροπός - 5/10 - 56’’ + 3 πέναλτι = 86 δευτερόλεπτα

 

Οι 5 παίκτες που περνάνε στον τελικό είναι: 

Σοφία Μανδραβέλη - Χαλάνδρι - 3/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 4/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Ειρήνη Αντωνίου - Ίλιον - 2/10 - 60" + 4 πέναλτι = 100 δευτερόλεπτα

Γιώργος Παπαδάκης - Δάφνης/Υμηττού - 9/10 - 60 δευτερόλεπτα

Μανώλης Δανάσης - Βάρης - 6/10 - 54 δευτερόλεπτα

 

Δευτέρα 11/06: *με bold οι παίκτες που συνεχίζουν 

Σοφία Μανδραβέλη - Χαλάνδρι - 1/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 

Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 3/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Ειρήνη Αντωνίου - Ίλιον - 2/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Γιώργος Παπαδάκης - Δάφνης/Υμηττού - 3/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Μανώλης  Δανάσης - Βάρης - 4/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

 

Τρίτη 12/06: *με bold οι παίκτες που συνεχίζουν 

Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Ειρήνη Αντωνίου Ίλιον - 0/10 - 60" + 3 πέναλτι = 90 δευτερόλεπτα

Γιώργος Παπαδάκης - Δάφνης/Υμηττού - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Μανώλης Δανάσης - Βάρης - 3/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα 

 

Τετάρτη 13/06: *με bold οι παίκτες που συνεχίζουν 

Ναταλία Δήμου - Μοσχάτο - 4/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα 

Γιώργος Παπαδάκης - Δάφνης/Υμηττού - 3/10 - 60" + 1 πέναλτι = 70 δευτερόλεπτα

Μανώλης Δανάσης - Βάρης - 6/10 - 60" + 2 πέναλτι = 80 δευτερόλεπτα

 

 

 

 

Όροι και Προϋποθέσεις 

Ο διαγωνισμός έχει λήξει.

ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ

  • SHARE

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Easy972 Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2106886314

WEB RADIOS

Easy 97.2 Ακούστε πάντα την καλύτερη μουσική!
Easy Love Ballads Ερωτευθείτε με τις αγαπημένες σας ερωτικές μπαλάντες
Easy 80s Όλες οι αγαπημένες μας επιτυχίες από τα 80's σε μια μοναδική playlist
Easy Rock Aκούστε αγαπημένες Rock επιτυχίες!
Easy Deluxe
Easy Millenium Aπολαύστε 00's αγαπημένες επιτυχίες και όχι μόνο...

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Εμπορική Διεύθυνση
  • Αντώνης Μεταξάς
Διεύθυνση Διαφήμισης
  • Σπ. Σπυρόπουλος | T2106886134
Υπεύθυνοι Διαφήμισης
  • Ελ. Βεζυργιάννη | T2106886141
  • Λουκάς Δελής | T2106886571
  • Νεκ. Λαμπρόπουλος | T2106886155
  • Φραντζέσκα Κολιού | T2106886187
Υποδοχή Διαφήμισης
  • Στεφ. Μανδελιά | T2106886135
Έρευνα
  • Γεωρ. Διαμαντάκη | T2106886565
EASY 972, ΠΑΝΤΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ
You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.